Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přírodní památka Dobrá Voda

Rozkládá se v nivě potůčku Mastník mezi lesy a rybníky. Vyhlášena je k ochraně mokřadních luk, kde rostou např. děhel lesní, psineček psí, přeslička bahenní, suchopýr úzkolistý, kuklík potoční, sítina nitkovitá, starček potoční, kozlík dvoudomý, pcháč bahenní, metlice trstnatá, prstnatec májový, vrbina obecná, škarda bahenní, svízel močálový, tužebník jilmový a vachta trojlistá. Významná jsou vodní společenstva rybníků s litorály a výskytem zajímavých rostlin jako např. přeslička říční, šejdračka bahenní a šípatka vodní. Lokalita hostí i pestrá živočišná společenstva, jde zejména o obojživelníky jako např. kuňka obecná, ropucha obecná, skokan zelený a čolek horský. Vzhledem k charakteru vegetace lze předpokládat početný výskyt hmyzu.

Rozkládá se v k.ú. Dobrá Voda u Křižanova na výměře 5,21 ha, nadmořská výška 510-550 m, vyhlášena chráněným územím byla 22.3.1990, plán péče je schválen do 31.12.2013.

V roce 1998 bylo zahájeno pravidelné kosení s odklízením pokosené trávy. Tím začala pozitivní přeměna druhové skladby luk.

Lokalita je vybavena 5 dřevěnými stojany se státním znakem a barevnou informační tabulí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář